Community of Destiny
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Eternal Legendary Forces
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 "Добрият елф - това е мъртвият елф."

Go down 
АвторСъобщение
elvenom
The Creator
elvenom


Брой мнения : 187
Age : 34
Location : Over the sickness and far away
Registration date : 10.03.2008

"Добрият елф - това е мъртвият елф." Empty
ПисанеЗаглавие: "Добрият елф - това е мъртвият елф."   "Добрият елф - това е мъртвият елф." EmptyПет Апр 23, 2010 7:07 pm

"Добрият елф - това е мъртвият елф." - казва Маршал Милан Раупенек. Личност от книгата на Анжей Сапаковски - Вещерът: Кръвта на Елфите.

Малко се замислих над това и честно казано ми дойдоха сумати размишления относно това. Дори и без да се чете книгата може много дълбоко да се вникне в значението на думите.

Имам задача за всички и това е всеки да напише кратко резюме по тази тема. Кой както го разбира. Искам да видя вашите гледни точки. Това е. Няма значение как и къде и по какъв начин ще пишете, само трябва да ми го пратите за да го прочета.
Върнете се в началото Go down
http://lastfate.heavenforum.com
elvenom
The Creator
elvenom


Брой мнения : 187
Age : 34
Location : Over the sickness and far away
Registration date : 10.03.2008

"Добрият елф - това е мъртвият елф." Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Добрият елф - това е мъртвият елф."   "Добрият елф - това е мъртвият елф." EmptyСъб Май 22, 2010 5:21 pm

Вече видях 2-3 мнения, в които имаше смисъл и логика и не бяха лоши...и както предположих, нямаха много общо с моето мнение.

Добрият елф - това е мъртвият елф. В това изказване не намирам нито една дума, чиито смисъл мога да приема буквано. Най-буквално бих приел думата "елф", но тази идеология би важала за всяко едно разумно същество.
Сега ще разшифровам думите "добър" и "мъртъв" по мой начин.
Думата добър може да се възприема по купища начини. Значението, на което аз се спрях е сила. Да си добър в дадено нещо е един вид да си силен в него, да можеш да го вършиш добре и т.н.
Думата "мъртъв" представлява вид падение, загуба.
Така, сега като навържем всички тези значение се получава нещо от рода на "За да бъдеш силен в нещо, трябва първо да си паднал или загубил."
Това е моето декодиране на на изказването "Добрият елф - това е мъртвият елф". ^^
Върнете се в началото Go down
http://lastfate.heavenforum.com
 
"Добрият елф - това е мъртвият елф."
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Community of Destiny :: Други :: Мисъл-
Идете на: